Cześć! Nazywam się Maja Lose.

Jestem rodzicem, trenerem biznesu, pedagogiem i tutorem.

Uważam, że żadna szkoła nie przygotuje dzieci do życia. Dużo lepiej zrobią to rodzice.

Dlatego pomagam tym rodzicom, którzy chcą, by ich dzieci świetnie sobie radziły we współczesnym świecie.

Jak powstały Umiejętności Przyszłości?

Przez wiele lat byłam managerem. Gdy rekrutowałam pracowników, wciąż zastanawiałam się, jak to możliwe, że tak dobrze wykształceni kandydaci są tak słabo przygotowani do pracy i dorosłego życia.

Od kilkunastu lat prowadzę szkolenia i warsztaty dla firm. Często wspólnie z uczestnikami wzdychamy “Ech, gdyby nauczono nas kreatywności i współpracy w szkole… Gdyby skuteczna komunikacja była takim samym przedmiotem jak fizyka… Tego się powinno uczyć już w dzieciństwie!

Dlatego powstały Umiejętności Przyszłości. Bo uważam, że wielu umiejętności można nauczyć dzieci naprawdę wcześnie. I jeśli – jako rodzice – weźmiemy sprawy w swoje ręce, to nie tylko nasze dzieci rozwiną kompetencje XXI wieku. My też na tym zyskamy.

Po więcej informacji o tym, jak powstały Umiejętności Przyszłości zajrzyj do wpisu Z tym należy coś zrobić.

A jeśli ciekawi Cię, co robię zawodowo, zapraszam na stronę MajaLose.pl.

Co robię w ramach Umiejętności Przyszłości?

Śledzę aktualne trendy rynkowe i społeczne, bo jako rodzic chcę pomóc swoich dzieciom wejść pewnie w dorosłe życie. Dzielę się tymi informacjami na FACEBOOKU Umiejętności Przyszłości.

We współpracy z wrocławskimi instytucjami prowadzę WARSZTATY dla rodziców, edukatorów, dzieci i młodzieży, podczas których rozwijamy kompetencje XXI wieku. W ten sposób wspólnie z uczestnikami sprawdzamy, które filmy, gry, zabawy i zadania są atrakcyjne dla młodych ludzi. Relacje z tych zajęć możecie obejrzeć w zakładce WARSZTATY.

Prowadzę BLOGA Umiejętności Przyszłości, aby dzielić się swoimi pomysłami, ale też mając nadzieję, że Wy podzielicie się swoimi. Współcześni rodzice i edukatorzy powinni się mocno wspierać w wychowaniu dzieci, bo przygotowujemy je do życia w warunkach, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Każdy punkt widzenia jest cenny!

Na styku dziedzin

Bardzo lubię się uczyć. Swój wolny czas organizuję tak, by nauczyć się czegoś nowego, a potem w przystępny sposób pokazać to innym.

Największą frajdę sprawia mi łączenie wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin czyli poszukiwanie takich rozwiązań w jednej, które można przenieść do innej.

Jestem trenerem międzynarodowego programu Odyseja Umysłu, dzięki czemu w pracy z dziećmi i dorosłymi korzystam z niestandardowych metod szkoleniowych.

Kiedy przygotowuję warsztaty dla firm, natychmiast przychodzą mi do głowy zabawy i aktywności, dzięki którym nasze dzieci mogłyby zdobywać nowe umiejętności. Stale poszukuję metod i narzędzi, które mogłyby być przeniesione z biznesu do edukacji lub do życia rodzinnego. To się daje się zrobić!

Wspólnie z Anią Romańczuk prowadzę serwis IMOMO Twórcze myślenie w praktyce.

Zapraszam na BLOGA, na wrocławskie WARSZTATY i do sekcji PUBLIKACJE. A jeśli masz pytania – skorzystaj z zakładki KONTAKT.

„KOMPETENCJE XXI WIEKU. OD CZEGO ZACZĄĆ?”

 

Myślisz, że Twoje dziecko będzie lekarką lub strażakiem? Być może, ale…
wg Infuture Institute 65% dzieci urodzonych po 2007 roku będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją.

 

Każdy może się w tym wszystkim pogubić.
Jak więc przygotować dzieci do życia, którego nie umiemy sobie wyobrazić?

 


.

BĄDŹMY W KONTAKCIE
Zapraszam na fan page Umiejętności Przyszłości. Tam pojawia się
mnóstwo inspiracji, a nasi fani dowiadują się jako pierwsi
o zbliżających się warsztatach. Nie przegapcie niczego!