Polityka prywatności

Bezpieczne dane

W trosce o bezpieczeństwo Państwa danych osobowych oraz respektując obowiązujące przepisy prawa, w firmie Umiejętności Przyszłości Maja Lose ustanowiono politykę określającą zasady dotyczące sposobu gromadzenia, przetwarzania i wykorzystywania danych osobowych.

Administrator danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma Umiejętności Przyszłości Maja Lose, ul. Ostródzka 66, 54-116 Wrocław.

Po co przetwarzamy dane?

Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane są w celach świadczenia usług, wysyłki newslettera, zarządzania tymi usługami w zakresie dokumentacji oraz rozliczeń, udzielania dodatkowych informacji o oferowanych produktach, marketingu produktów własnych, kontaktu oraz archiwalno – statystycznych.

Przysługuje Państwu prawo do

  • informacji o celu, zakresie i sposobie przetwarzania danych osobowych,
  • dostępu do danych osobowych,
  • zmieniania tych danych,
  • żądania zaprzestania przetwarzania Państwa danych w celach marketingowych,
  • otrzymania informacji o udostępnianiu danych osobowych podmiotom określonym w przepisach prawa,
  • wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Dane zbierane automatycznie

Podczas wizyty na naszej stronie internetowej, automatycznie rejestrowane są dane dotyczące Państwa aktywności, m. in. adres IP, typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego. Dane te wykorzystywane są tylko i wyłącznie w celach statystycznych.

Nasza strona internetowa wykorzystuje mechanizm „cookies”, służący identyfikacji sesji użytkownika podczas korzystania z naszej strony. „Cookies” nie zawierają żadnych danych osobowych i zapewniają poprawne działanie aplikacji. W celu zablokowania przesyłania tego typu plików należy odpowiednio ustawić przeglądarkę mając na uwadze to, że niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo.

Dane osobowe

Podczas wysyłania wiadomości z wykorzystaniem formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie, rejestrowane są następujące dane:

  • Imię i nazwisko
  • Adres e-mail

Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, by wysłać wiadomość kontaktową.

Powyższe dane są traktowane jako poufne, służą jedynie umożliwieniu pracownikowi firmy Umiejętności przyszłości Maja Lose kontaktu z Państwem w sprawie ustalenia szczegółów lub doprecyzowania oferty/warsztatów. Nie są wykorzystywane w żadnym innym celu i nie są udostępniane osobom nieupoważnionym.

Podczas zapisywania się na newsletter podają Państwo swój adres e-mail.
Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, by zapisać się do newslettera. Podstawą przetwarzania danych jest wyrażona przez Państwa zgoda (zaznaczone chceckboxy). Dane będą przetwarzane przez czas funkcjonowania newslettera, chyba że wcześniej zrezygnują Państwo z jego otrzymywania. Rezygnacja z newslettera nie prowadzi do usunięcia danych z bazy – nadal będą przechowywane w systemie mailingowym. Celem pozostawienia danych jest ochrona przed ewentualnymi roszczeniami związanymi z przesyłaniem newslettera.

Mogą Państwo zwrócić się do nas z żądaniem udostępnienia informacji o tym, jakie dane na Państwa temat posiadamy oraz w jakich celach je przetwarzamy. Wystarczy, że napiszą Państwo maila na adres [email protected].

Aby dodać komentarz na blogu, należy wypełnić formularz i podać w nim adres e-mail oraz imię. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, by dodać komentarz.

Komentarze obsługiwane są przez firmę Disqus Inc., 301 Howard Street, Suite 300, San Francisco, CA94105, USA. Disqus jest samodzielnym administratorem danych osobowych, a korzystanie z niego odbywa się na podstawie akceptacji regulaminu świadczenia usług przez Disqus.

Dane przekazane podczas dodawania komentarza wykorzystywane są w celu opublikowania komentarza na blog po wyrażeniu przez Państwa zgody.

Dane będą przetwarzane przez czas funkcjonowania komentarzy na blogu, chyba że wcześniej poproszą Państwo o usunięcie komentarza, co spowoduje usunięcie danych z bazy.

W każdej chwili można zażądać usunięcia danych, które są przypisane do komentarza. Uprawnienia te można realizować w ramach swojego konta użytkownika w systemie Disqus.

Zarządzanie stroną

Właścicielem serwerów, na których znajdują się dane, jest firma Unity Systems Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Przedmiejskiej 6-10, specjalizująca się w świadczeniu usług hostingowych oraz udostępnianiem i obsługą serwerów dedykowanych, serwerów VPS, a także rejestracją domen internetowych.

Przesyłanie danych osobowych i komunikacja z naszymi serwerami jest zaszyfrowana i odbywa się z użyciem bezpiecznego protokołu SSL (Secure Socket Layer). Wszystkie wykorzystywane przez nas serwery są profesjonalnie zabezpieczone przed fizycznym dostępem przez nieuprawnione osoby, jak również są również odpowiednie zabezpieczenia systemowe.

Udostępnianie danych podmiotom trzecim

Firma Umiejętności przyszłości Maja Lose nie ujawnia danych osobowych osobom niebędącym pracownikami firmy, chyba, że obowiązek ujawnienia wynika z obowiązującego prawa (m. in. ZUS, policja, postępowanie sądowe lub prokuratorskie). W przypadku kontroli Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych Państwa dane mogą zostać udostępnione pracownikom Inspektoratu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.