Podczas wymyślania nowych nazw zawodów wyobraźnia poszybowała tak daleko, że wyniki nie zmieściły się w jednym wpisie. Dlatego zapraszam na drugą część cyklu „Zawody przyszłości”, z kolejnymi zawodami. Mam nadzieję, że dołączycie do zabawy! Warto, bo…

 

Jak wytłumaczysz swojemu dziecku, kim jesteś
(w przyszłości lub dziś, tak by zrozumiało)?

A jaki zawód będzie wykonywało Twoje dziecko?

 

Jeśli nie czytałaś (-eś) pierwszego wpisu, zajrzyj najpierw do niego i wróć do nas tutaj!

 

ZAWODY PRZYSZŁOŚCI

 

A gdyby tak w przyszłości wykonywać ZAWÓD o dziwnej nazwie? Taki, którego jeszcze dzisiaj nie ma, albo już jest, ale jeszcze się tak nie nazywa? W pierwszej części znalazły się 4 zawody, czas na kolejne – aż 6!

 

#5 PODNOSICIEL

Zabiera emerytów na podniebne wycieczki, takie jak w filmie „Odlot”. Podnosi jakość usług lub poziom edukacji. Podnosi ludzi na duchu, pociesza ich i pomaga im znaleźć sens w trudnych chwilach. Opracowuje nowe maszyny latające. Testuje metody podnoszące energię wokół nas. Pomaga ludziom i zwierzętom wznieść się ponad własne ograniczenia.

PODNOSICIELE mogą też projektować tunele aerodynamiczne,  jak ten w LesznieWarszawie lub Wrocławiu. Na zdjęciu tunel z Wrocławia. Robi wrażenie!

 

6# DŹWIĘKOLOG

Leczy muzyką, wykorzystując odpowiednie wibracje. Projektuje lub wykonuje nowe instrumenty. Nasłuchuje dźwięków z kosmosu, by nie przeoczyć żadnych gości. Opracowuje język do porozumiewania się ze zwierzętami. Bada,  jak dźwięki działają na człowieka – które zachęcają do zakupów w sklepie, a które uspokajają skołatane nerwy po napisanym egzaminie. 

DŹWIĘKOLOG może też fotografować rzeźby tworzone przez dźwięki, tak jak Linden Gledhill, który zrobił poniższe zdjęcie. Zobaczcie, jak mu się to udało.

 

7# ŁĄCZNISTKA…

Przeszczepia organy z organizmu do organizmu. Opracowuje metody łączenia Ziemi z innymi planetami. Bada, po jakim czasie dwa ciała stałe się połączą. Swata ludzi, którzy do siebie pasują (w realu lub za pomocą aplikacji). Opracowuje skuteczne techniki wspomagające współpracę. Kładzie kable telefoniczne tam, gdzie jest słaby internet. 

… oraz…

8# GRUPOWIEC

Zbiera ludzi wokół wspólnego celu. Bada, dlaczego różne zwierzęta grupują się w stada. Kolekcjonuje piękne przedmioty, by nie czuły się samotne w różnych domach i muzeach. Prowadzi hurtownię. Powiększa rodziny wyrazów o nowe słowa. Szuka takiego sposobu na wyleczenie człowieka, dzięki któremu znikałoby wiele chorób naraz.

Na pewno ŁĄCZNISTKI i GRUPOWCY pracują przy organizacji festiwali. Łączą ludzi o podobnym guście oraz artystów tworzących dla takiej właśnie grupy. Ja czekam właśnie na Brave Festival.

 

9# RADOSTAWCA

Dostarcza radość. Prowadzi szkołę dla producentów komedii. Pomaga innym śmiać się z samego siebie. Pokazuje ludziom radosną stronę życia w każdej sytuacji. Bada wpływ geloterapii (czyli terapii śmiechem) na poprawę stanu zdrowia pacjentów lub prowadzi jogę śmiechu. Projektuje miejsca (zapachy, kolory, melodie…) napełniające ludzi radością.

Ania jest, między innymi zajęciami, RADOSTAWCĄ. Prowadząc EDURADO pomaga dzieciom opanować matematykę i twórcze myślenie w najweselszy z możliwych sposobów. Bo kto powiedział, że edukacja nie może być wesoła?

 

10# WKURZATOR

Ma talent do wkurzania ludzi i stara się go wykorzystać:) Jest więc zatrudniany do załatwiania tych spraw, które można załatwić tylko przez wkurzenie innych. Wnerwia ludzi, którzy tak bardzo chcieli być mili, że zapomnieli jak to jest się złościć. Pomaga testować zioła na uspokojenie. Denerwuje buddyjskich mnichów, żeby mogli ocenić swój stopień oświecenia.

Co jeszcze mógłby robić?

 

Mam oczywiście świadomość, że wiele z tych zawodów istnieje już teraz. Ludzie wykonują większość z wymienionych wyżej prac, tylko że ich profesje nazywają się inaczej. Jestem jednak przekonana, że zawody będą określane na nowo oraz że będą powstawać zupełnie nowe zajęcia i one będą potrzebowały nazwy. W końcu lubimy wytłumaczyć znajomym/rodzicom/dziadkom, czym się zajmujemy, prawda?

 

JAK BY SIĘ NAZYWAŁ TWÓJ ZAWÓD,
GDYBY MOŻNA BYŁO MU ZAPROPONOWAĆ
NOWĄ NAZWĘ?

 

Z pozdrowieniami!

Maja